Színváltás:
#FFFFFF #FFCCCC #FFCC99 #FFFF99 #FFFFCC #99FF99 #99FFFF #CCFFFF #CCCCFF #FFCCFF
#CCCCCC #FF6666 #FF9966 #FFFF66 #FFFF33 #66FF99 #33FFFF #66FFFF #9999FF #FF99FF
#C0C0C0 #FF0000 #FF9900 #FFCC66 #FFFF00 #33FF33 #66CCCC #33CCFF #6666CC #CC66CC
#999999 #CC0000 #FF6600 #FFCC33 #FFCC00 #33CC00 #00CCCC #3366FF #6633FF #CC33CC
#666666 #990000 #CC6600 #CC9933 #999900 #009900 #339999 #3333FF #6600CC #993399
#333333 #660000 #993300 #996633 #666600 #006600 #336666 #000099 #333399 #663366
#000000 #330000 #663300 #663333 #333300 #003300 #003333 #000066 #330099 #330033


Bejelentkezés:
Nick:
Jelszó:
Keresés a hozzászólásokban:
Szöveg:
Nick: pontosan
Év: hó: nap: óra: óta
Topicok és felhasználók keresése:
Topic:
Felhasználó:
Hozzászóláshoz be kell jelentkezned.
Válassz topicot:
TopicnévUtolsó hozzászólás
SportsPushkin 2026.06.27 15:46:18
Ünnepek/születésnap,névnap/Pushkin 2026.06.27 15:33:24
Műszaki dolgokPushkin 2026.06.27 15:27:01
VendégkönyvFazék 2026.06.27 14:41:38
A ZenekarnakJoly 2024.07.28 22:59:23
Erdély kirándulásJoly 2024.07.28 22:57:06
Konyhai dolgokLathan 2023.08.19 00:51:22
Sportcyl 2021.05.21 11:10:11
Illés Lajos Emlékturné 2016Goston 2017.03.19 09:11:11
Humorcseresznyevirág 2015.07.04 15:03:22
Plitvicei kirándulásszürke bagoly 2008.10.26 08:14:38


<<   <   1114   1115   1116   1117   1118   1119   1120   1121   1122   >   >>  

Vendégkönyv   25578
Lilike Válasz erre (^) (>) (f) 2006.08.27 20:54:56 (V) 3312.
Na, megkaptam a gépet..

Hááát, gyerekek....szóval én már megint nem találok szavakat. Körülbelül ugyanazt tudom elmondani, amit Lilluka az imént. Csak érzem, hogy valami nagyon nagy dolog történt velem/velünk a hétvégén, és tényleg lehet abban valami, hogy a Pilisben van a Föld szívcsakrája, mert én is ki vagyok virulva.

Nagyon jó kis társaság verődött össze a pomázi HÉV megállójában, de számomra az igazi meglepetés akkor jött, amikor megérkezett Szabolcs, hogy velünk tartson a tetőre. Juj, hogy én hogy örültem neki! Jaj, nem is hiszem el ezt a hétvégét...

Órákig tudnék áradozni a Pilisről (én szintén most voltam ott először, és csak azt tudom, mondani, mint Lilluka, hogy nem utoljára), a helyről, a rejtélyről, ami a hegy gyomrában lakozhat, de még a mi édes-ékes magyar nyelvünkben sem született meg a szó, amivel ki tudnám fejezni, mit érzek most.
Hogy milyen érzés az, amikor ott álsz azon tényleg lenyűgöző szépségű helyen, nézed a nyomokat, melyeket a múlt hagyott örökül számodra és közben Levente mesél. Vagy milyen érzés az, amikor az éjszaka közepén tizedmagaddal a hegytetőn ülsz a sátorban, a félhomályban egy pohár bor mellett. És Levente mesél. Beszél neked régi dolgokról, történetekről, nagy nevetésekről. És beszél olyan dolgokról, amiket belül te is érzel, csak talán még nem tudtad magadban megfogalmazni őket. De a legjobb talán, amikor senki nem beszél, de egy-egy szemvillanásból, sóhajból vagy akár a csöndből érzed, hogy ugyanarra gondolunk mind.
Hát akkor én is morzsolgattam a könnycseppeket a szemem sarkában szép csendesen, és arra gondoltam, hogy itt és most meg kéne állítani az időt, hogy ennek a pillanatnak sohase legyen vége...
Merthogy álmomban nem gondoltam volna, hogy ilyen percekben lesz egyszer részem.

Ezért szeretném megköszönni Tibiéknek, hogy megszervezték az utat, de most mindenekelőtt Leventének, hogy van, dolgozik és fogadott bennünket.
Nagyon sok Szörényi Leventére lenne szükségünk nekünk....

Puszilok mindenkit!

hulio Válasz erre (^) (>) (f) 2006.08.27 20:41:18 (V) 3311.
Nagyon köszönöm, nagy örömöt szereztél az érzékletes beszámolóddal. Ott voltam Veled..., Veletek...
  Előzmény: 3308, Lilluka

Sissy Válasz erre (^) (>) (f) 2006.08.27 20:35:41 (V) 3310.
Sajog a szívem olvasván Lilluka beszámolóját. Én már jártam a Pilisben, ezért a szinte látom magam előtt azt a semmihez nem hasonlítható tájat, sziklákat, völgyeket és a szemet nyugtató, lelket gyönyörködtető tájat, érzem a sűrű levegőt, hallom a madarak énekét, és vérzik a szívem, mert ennek a társaságnak nem érzem a közelségét, mivel számomra eddig személyes ismeretség nem köt senkihez. Ezt szeretném mielőbb bepótolni.

Lilluka Válasz erre (^) (>) (f) 2006.08.27 20:31:24 (V) 3309.
Bocsánat, egy kicsit hosszúra sikeredett. Pedig még lenne mit mesélni, de azt majd élőszóban.

Lilluka Válasz erre (^) (>) (f) 2006.08.27 20:27:19 (V) 3308.
"Egy kis folyó forrása felett temették el, amely kőmederbe folyik alá Attila király városába."

Sziasztok!
Azoknak, akik pénteken eljöttek a Pilisbe, saját szemükkel látták és saját fülükkel hallották Levi előadását az ásatásokkal kapcsolatban, óriási élményben volt részü(n)k.
Tegnap hazafele jövet és a mai nap is azon törtem a fejem, hogyan, mit is írhatnék erről a csodálatos 2 napról. Hosszú lenne, ha mindent lejegyeznék ami percről-percre történt, de higyjétek el, megérné. Most azokat a melegséggel eltöltő érzéseket szeretném Veletek megosztani, amik bennem kavarognak.
Életemben először most jártam a Pilisben, de azt már tudom, hogy nem utoljára. Teljesen feltöltődtem.
A "szemelkélő" eső ellenére is szép számmal összegyűltünk, aminek igazán örültem.
Nagyon jó volt este a hangulat, mondhatom nyugodtan, hogy családias. Akiket megismertem, ők is nagyon kedves emberek. Remélem a jövőben többször lesz alkalmunk együtt táborozni. A késő esti órákban már csak azok maradtunk, akik ott is éjszakáztunk. A központi sátorban ("főhadiszálláson") körbe ültük a kerek asztalt. Levivel együtt kb. tízen voltunk. Beszélgetés közben jókat nevetgéltünk. Az a pár óra, hmmm... Ahogy a mi Szép Magyar Leventénk mesélt, amilyen szépen beszélt egy s más dolgokról...patakokban folyt az ember könnye a meghatódottságtól...egyszerűen elbűvölő volt. S még az Ég is kitisztult fölöttünk. Felnéztél az Égre, s amit láttál, millió meg millió ragyogó csillag, felettünk haladt át a Hadak Útja...meseszép. Leszállt az éj, szép lassan mindenki elvonult, ki-ki a maga sátrába, mindenki és minden elcsendesült. Csupán a faágak reccsenése-roppanása hallatszott, amint az erdő lakói feléledtek. Mondhatni az erdő muzsikált nekünk.
Tegnap kora reggel akarva-akaratlanul is, de szörnyő volt belegondolni abba, hogy a ma éjszakát már nem itt töltjük. Itt hagyjuk ezt a varázslatos, vadregényes, rejtélyes helyet és megint el kell búcsúznunk egymástól (szerencsére már csak 11 nap van hátra[)
Juj, micsoda öröm volt az is, mikor megláttuk Szabolcsot, jahajj... Együtt a két Szörényi, már csak Örsi hiányzott.
Tudom, hogy ez az egész, amit most átéltem már nem álom volt, de még mindig nem hiszem el teljesen. Annyira, de annyira szép volt és igaz volt... Köszönöm. Akárhányszor visszagondolok arra a másfél napra, olyan édes érzés ragad magával és csak sodor, sodor és sodor...
Szívesen mondom azt, hogy jövőre ugyanitt, csak egy kicsit hosszabb időre találkozzunk, mert ez nagyon rövid volt.



Rocktóber Válasz erre (^) (>) (f) 2006.08.27 20:06:15 (V) 3307.
Hogy telt a nyár?

Sissy Válasz erre (^) (>) (f) 2006.08.27 16:50:59 (V) 3306.
Reménykedek, hogy a pilisi látogatásról is lesznek képek az Archívumban. Nem akarok türelmetlenkedni, de nagyon szeretném látni és egy részletes élménybeszámolót sem utasítanánk vissza itt a fórumon.

Jelbeszéd Válasz erre (^) (>) (f) 2006.08.27 15:34:51 (V) 3305.
Egyetértünk.

  Előzmény: 3303, benzol

Nono Válasz erre (^) (>) (f) 2006.08.27 12:04:10 (V) 3304.
Először is Leventének köszönjük a csodás napot és a meghívást, az előadást...mindent!
Az "ottalvóktól" még én is szerretnék élménybeszámolót hallgatni, de amíg ott voltunk (kb. fél 7) nagyon jó volt a hangulat, még a nap is kisütött! "Elvonult a vihar, felsütött a nap"
Mégegyszer is KÖSZÖNJÜk!

benzol Válasz erre (^) (>) (f) 2006.08.27 11:05:51 (V) 3303.
Ó, hát lehet ezt "kavarni" a végtelenségig. Pl. azt, hogy oké, létezett az ILLÉS zenekar (utána is, egyébként), node mennyire volt "új" az az album, csupa régebbi dallal. Na, annyira, hogy jónéhány modern elemet beleépítettek, pl. épp Tolcsvay Laci közreműködésével (egyébként az omegás állításokkal szemben ő hozott Magyarországra először szintetizátort). Az Utazást pedig ha meghallgatod és elvonatkoztatsz még épp létező zenekaroktól, az sokkal inkább Fonográf, mint Illés, de persze egyik sem, mert az Szörényi Levente szóló
  Előzmény: 3300, Jelbeszéd

benzol Válasz erre (^) (>) (f) 2006.08.27 11:01:54 (V) 3302.
OK, erga, szorítunk majd, csak arra figyelj, hogy ott nem fogják együtt énekelni veled a mondandódat
  Előzmény: 3294, erga

Jelbeszéd Válasz erre (^) (>) (f) 2006.08.27 10:30:06 (V) 3301.
Elnézést a helyesírási hibákért. Még nem fog rendesen a szemem, meg az agyam...
  Előzmény: 3300, Jelbeszéd

Jelbeszéd Válasz erre (^) (>) (f) 2006.08.27 10:28:52 (V) 3300.
Valóban 6 számot játszottak az Utazás c. LP-ről.
(Utazás, Vidéki kislány, Ne vágj ki minden fát, Dal az ártatlanságról, Zazi, Bánatvirág)
Itt már nagyjából a Fonográf legénység játszott, bár inkább úgy mondanám KITT -egylet. A DVTK stadionbeli popfesztivál újságjában (azóta őrzöm!) nyilatkozik a KITT-egylet, hogy négy lemezt vettek fel az elmúl napokban: Kép a tükörben (Halász Judit), Jelbeszég (Koncz) Utazás (Levente) Ne sírjatok lányok (ILLÉS). Tehát még a lemez felvétele az ILLÉS létezése idején történt.
Azóta sokszor, sokan Fonográf számnak mondják az előbbieket, de ez nem igaz!
Eredetileg nem! Mint ahogy a "Gondolj néha rám" sem Fonográf nóta (eredetileg), hanem ILLÉS. De ezt ragozhatnám még tovább.
Szóval a hat a helyes válasz.


szürke bagoly Válasz erre (^) (>) (f) 2006.08.27 09:34:30 (V) 3299.
Goston rövid köszönetén kívűl ,nem nagyon kaptunk részletes beszámolót a pilisi éjszakáról.
Vagy még mindenki józanodik ?/Persze az örömmámorból/
Most még Tibi is hallgat.

Toti Válasz erre (^) (>) (f) 2006.08.27 09:32:59 (V) 3298.
Szerintem 6 számot játszottak 2004-ben az Utazás c. lemezről.

Juli Válasz erre (^) (>) (f) 2006.08.27 09:12:14 (V) 3297.
Nos: tudomásom szerint 6 nóta szólt Levi önálló lemezéről. Ez a lemez már szinte a klasszikus Fonográf teammel készült, + Tolcsvai Béla és drága jó barátunk PÁSZTORY ZOLI (és még sokan mások)közreműködésével
  Előzmény: 3292, Jelbeszéd

Jelbeszéd Válasz erre (^) (>) (f) 2006.08.27 08:38:38 (V) 3296.
Gyula! Nehogy azt gondold, hogy fejből emlkészem mind a 29 számra, ami a Fonográf koncerten elhangzott. De ha kezedbe veszed a DVD-t, a hátulján ott a lista. Na abból ki lehet választani azt a ...... nem mondom mennyit.


Jelbeszéd Válasz erre (^) (>) (f) 2006.08.27 08:35:29 (V) 3295.
Mekpróbállyuk !


  Előzmény: 3294, erga

erga Válasz erre (^) (>) (f) 2006.08.27 07:58:10 (V) 3294.
Tezsvéreim az Úrban!

Indulok Prágába, ahol is jövő héten lesz egy négynapos konferencia, amin kedden 9:30-kor előadást tartok (angolul, életemben először ). Az említett időpontban majd kérnéxépen egy kis szorítást. Viszem a gitárt is, de mivel Szlovákián megyek át, azt hiszem, a saját és utasaim biztonsága érdekében megpróbálom nem eljátszani a Rózsát.

Legyetek szépek és lyók a héten!

hulio Válasz erre (^) (>) (f) 2006.08.26 21:36:37 (Szo) 3293.
Szintén szép estét!
Ha csak úgy tippelek, akkor 1 (=5), ha utána nézek, lehet, hogy több...
  Előzmény: 3292, Jelbeszéd

<<   <   1114   1115   1116   1117   1118   1119   1120   1121   1122   >   >>